دانستنی هایی در مورد فرش ماشینی 1200 شانه

دانستنی هایی در مورد فرش ماشینی 1200 شانه

شنبه 30 فروردین 1399

فرش از قدیم الایام ارزش زیادی در خانه ها داشته و امروزه تقریبا در تمام خانه ها یافت می شود. فرش در دو نوع ماشینی و دستباف عرضه می شود و یکی از محبوب ترین انواع فرش در بین ایرانیان، فرش های ماشینی 1200 شانه هستند. ما در این مقاله قصد داریم شما را با تمام دانستنی های که درمورد فرش های ماشینی 1200 شانه لازم است، آشنا کنیم.

فرش ماشینی 1200 شانه

فرش های موجود در بازار در حال حاضر در دسته های 500، 700، 1000، 1200 و 1500 شانه تولید و عرضه می شوند. شانه به تعداد گره‌های بافته شده در عرض فرش گفته می شود. فرش ماشینی 1200 شانه با تراکم 3600 یکی از باکیفیت ترین و عالی ترین محصولات فرش به شمار می رود. نوع بافت و نقشه فرش 1200 شانه بسیار به فرش دستبافت نزدیک است. به همین علت افرادی که توانایی خرید فرش دستبافت را ندارند از فرش ماشینی 1200 شانه، تراکم 3600 استقبال می کنند.

جنس نخ و پود فرش ماشینی 1200 شانه

نخ و پودی که معمولا برای بافت فرش ماشینی 1200 شانه به کار می رود معمولا نخ جوت است. این نخ یک الیاف طبیعی است که بسیار نرم و لطیف است و عایق بسیار خوبی در برابر گرماست.

نخ خاب فرش ماشینی 1200 شانه

نخ خاب در بافت فرش اهمیت بسیار زیادی دارد بدلیل اینکه 80 درصد از بافت فرش را نخ خاب تشکیل می دهد. نخ خاب فرش های ماشینی 1200 شانه، اکریلیک یا اکریلیک هیت ست شده است. نخ خاب اکریلیک هیت ست شده یکی از بهترین الیاف موجود برای بافت فرش می باشد و خصوصیت های منحصر به فردی دارد.
•    در برابر نور خورشید بسیار مقاوم است.
•    مانند برخی از الیاف دیگر، این نوع  نخ خاب بوی نفت یا پلاستیک نمی دهد.
•    در برابر حرارت مقاومت بالایی نشان می دهد.
•    هنگام شست و شو رنگ خود را از دست نمی دهد.
•    پرزدهی ندارد و ضد حساسیت است.
•    نسبت به سایر الیاف نرمی و لطافت بیشتری دارد.

دستگاه بافت فرش ماشینی 1200 شانه

فرش های ماشینی 1200 شانه اکثرا با دستگاه HCI بافته می شوند که یکی از بروز ترین و پیشرفته ترین دستگاه های بافت فرش است.

مراقبت از فرش های ماشینی 1200 شانه

فرش های ماشینی 1200 شانه تراکم بالایی دارند و نگهداری از آنها بسیار مهم است. فرش های 1200 شانه اصلا انتخاب خوبی برای مکان های پر رفت و آمد یا مکان های در معرض آلودگی نیستند. چرا که ارتفاع نخ خاب فرش های 1200 شانه به دلیل تراکم بالا کوتاه است. بهتر است که این فرش ها را به خاطر رنگ های زیبا و طرح های دلنشین‌شان در مکان های مهمان نشین خانه مثل پذیرایی استفاده کرد.

طرح های محبوب فرش های ماشینی 1200 شانه

امروزه طرح و نقش های بی شماری برای فرش های ماشینی وجود دارد و فرش های ماشینی 1200 شانه نیز در طرح های بسیار زیادی تولید و عرضه می شوند و ما می خواهیم شما را با دو طرح محبوب از این طرح ها آشنا کنیم.
  
طرح افشان: یکی از محبوب ترین طرح های فرش ماشینی 1200 شانه که همانطور که از نامش پیداست دارای نگاره های درهم و پیچیده است. این طرح با پس زمینه های کرم، بادامی، آبی و سرمه ای تولید می شود و یکی از بهترین انتخاب ها در بین فرش های ماشینی 1200 شانه است.

 

 

طرح حوض نقره: این فرش دارای طرحی مانند حوض و حاشیه های بسیار زیبا است. فلسفه این نام گذاری این بوده که این طرح شباهت زیادی به حوض های موجود در خانه قدیمی دارد. این طرح شامل 8 رنگ اصلی و تعداد زیادی رنگ های فرعی است و در رنگ های آبی، کرم و سرمه ای بافته شده است.

 

ما امیدواریم که توانسته باشیم تا به دانسته های شما درباره فرش های ماشینی 1200 شانه افزوده باشیم و به شما کمک کرده باشیم تا این فرش ها را بهتر بشناسید و در هنگام خرید فرش یک پیش زمینه ذهنی از نوع نخ، کیفیت فرش و غیره داشته باشید.

عضویت در خبرنامه ایمیلی

عضویت در خبرنامه پیامکی